Studniówka Maturalna

Powtórzenie do matury 2024

Zdaj maturę z języka polskiego na wymarzonym poziomie 👑

Dołącz do grupowych korepetycje online!

W 100 dni powtórzysz WSZYSTKO co niezbędne na maturze z języka polskiego na poziomie podstawowym, podczas interaktywnych, angażujących zajęć LIVE z dr Olą Korczak. Przerobisz najważniejsze informacje, wszystkie typy i schematy zadań z arkusza. 

Średnia ocen: 5/5 ⭐⭐⭐⭐⭐

Polski - powtórzenie do matury | Studniówka Maturalna
Uczniów i uczennic 👤
1000 +
Ocena w Google ⭐
0 /5
Gwarancja zadowolenia 🎯
0 %

TO NIE KOLEJNY KURS.
Prowadzimy interaktywne korepetycje.
Zobacz jak to działa 👇

ŚRODY 18:30 - 20:00

Zajęcia w 100% na żywo,
przez 100 dni do matury,
żebyś zdał(a) na 100%

  • Dostęp do zajęć LIVE, nagrań, materiałów, bonusów — aż do końca maja
  • Powtórkę całego materiału niezbędnego do zdania matury z polskiego (również ustnej), z wysokim wynikiem
  • Powtórzenie WSZYSTKICH LEKTUR, które musisz znać na maturę z języka polskiego
  • 14 spotkań z doświadczoną nauczycielką, każde po 2 godziny lekcyjne (90 min)
  • Komfortową, luźną atmosferę i możliwość pytania o wszystkie zastanawiające Cię kwestie
  • Wiedzę jak podejść do matury, jak się uczyć, zadawać odpowiednie pytania i korzystać ze zdobytej wiedzy podczas egzaminu.
  • Spokój, że wiesz co robić 🙂

Nie damy Ci gotowego, nagranego wcześniej kursu. Dołącz do nas i skorzystaj z maksymalnie interaktywnych korepetycje online!

Lekcja 1 (31.01.2024)
Notatka syntetyzująca i… Mitologia.
Struktura arkusza maturalnego; notatka syntetyzująca – na przykładzie tekstów dotyczących mitologii Greków i Rzymian, funkcji mitu; poszerzenie wiedzy o Mitologii Parandowskiego oraz przykładowe zadania maturalne dotyczące mitów; starożytność – specyfika epoki, słowniczek.

Lekcja 2 (07.02.2024)
Antygona oraz Iliada i twórczość Horacego w zadaniach maturalnych.
Specyfika zadań w drugiej części egzaminu maturalnego; polecenia wieloskładnikowe; przykładowe zadania maturalne dotyczące lektur obowiązkowych z antyku (motywy, sztuka, filozofia, gatunki).

Lekcja 3 (14.02.2024)
Biblia jako temat i jako kontekst.
Księga Rodzaju, Księga Hioba, Księga Koheleta, Pieśń nad Pieśniami, Księga Psalmów, Apokalipsa św. Jana; objaśnienie czym jest kontekst, ściągawka, jak go wprowadzić konteksty biblijne dla lektur obowiązkowych.

Lekcja 4 (21.02.2024)
Wypracowanie maturalne i… średniowiecze.
Dobre i złe nawyki – na przykładzie fragmentów wypracowań; przykładowe wykorzystanie w wypracowaniu parenetycznych lektur obowiązkowych: Pieśni o Rolandzie, Kroniki Polskiej, Legendy o św. Aleksym, Kwiatków św. Franciszka z Asyżu.

Lekcja 5 (28.02.2024)
Średniowiecze i… funkcje środków stylistycznych.
Bogurodzica, Lament świętokrzyski; przykładowa analiza struktury utworu i wykorzystanych w nim środków stylistycznych; przypomnienie, dlaczego interpretacja i analiza wiersza są istotne; podsumowanie wiedzy o średniowieczu, filozofia epoki, motywy; Rozmowa Mistrza Polikarpa ze Śmiercią; Katedra.

Lekcja 6 (06.03.2024)
Filozofia i wartości odrodzenia w lekturach renesansowych.
Boska Komedia jako utwór z pogranicza epok; odrodzenie w poezji Jana Kochanowskiego; problematyka Odprawy posłów greckich; idea Kazań sejmowych.

Lekcja 7 (13.03.2024)
Genologia okresu baroku.
Wprowadzenie do literatury barokowej: Pamiętniki Jana Chryzostoma Paska twórczość poetycka Morsztyna, Sępa Szarzyńskiego, Naborowskiego; przykładowe rozprawki z odniesieniem do wiersza; dramaty niby barokowe: Makbet, Skąpiec.

Lekcja 8 (20.03.2024)
Oświecenie w puli niejawnej zagadnień maturalnych.
Objaśnienie nowej formuły matury ustnej; przykładowe zadania niejawne z wykorzystaniem twórczości oświeceniowej; Hymn do miłości Ojczyzny, satyry i bajki Krasickiego oraz twórczość Franciszka Karpińskiego.

Lekcja 9 (27.03.2024)
Romantyzm przedlistopadowy – problemy i konteksty.
Oda do młodości i ballady Mickiewicza; Sonety krymskie; Dziady cz. II; Konrad Wallenrod.

Lekcja 10 (03.04.2024)
Romantyzm polistopadowy – problemy i konteksty.
Dziady cz. III; Kordian; Pan Tadeusz; Balladyna.

Lekcja 11 (10.04.2024)
Od romantyzmu do pozytywizmu – problemy i konteksty.
Lalka; Potop; Gloria victis.

Lekcja 12 (17.04.2024)
Młoda Polska – problemy i konteksty.
Zbrodnia i kara; Wesele; poezja Kasprowicza, Przerwy-Tetmajera, Staffa, Leśmiana.

Lekcja 13 (24.04.2024)
Międzywojnie i II w. ś. w arkuszu maturalnym.
Specyfika poezji Tuwima, Lechonia, Przybosia; Przedwiośnie – konteksty; przykładowe zadania maturalne do tekstów o II w. ś.: Inny świat, opowiadania Borowskiego, Zdążyć przed Panem Bogiem.

Lekcja 14 (01.05.2024)
Wiek XX.
Konteksty do ważnych lektur z drugiej połowy XX w.: Dżumy, Roku 1894, Tanga, Miejsca, Profesora Andrewsa w Warszawie; twórczość Marka Nowakowskiego; konspekt przykładowego wypracowania maturalnego do poezji Miłosza, Barańczaka, Szymborskiej.

14 spotkań LIVE, co tydzień.
Powtórka wszystkich lektur i epok.

Ola Korczak: przypomnimy całą wiedzę potrzebną do matury z języka polskiego na poziomie podstawowym (z uwzględnieniem dostosowań maturalnych w roku 2024). Spotkania odbywają się we wspierającej atmosferze i zostały zaplanowane z wykorzystaniem kilkudziesięciu publikacji Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, co gwarantuje, że przedstawiane materiały są ściśle zgodne z oficjalnymi wytycznymi dla nauczycieli i egzaminatorów.

Powtórzenie do matury z polskiego | Studniówka Maturalna
Ola Korczak - język polski | Matura 2024

dr Ola Korczak

Nauczycielka języka polskiego, etyki i filozofii wyróżniona w konkursie Nauczyciela Roku 2022.

Współpracuje z Centrum Edukacji Obywatelskiej jako ekspertka do spraw równości płci i edukacji antydyskryminacyjnej. Zajmuje się publicystyką na rzecz szkolnictwa systemowego, a także poezją performatywną dotyczącą edukacji.

Jako slamerka i nauczycielka przy pomocy liryki opowiada o tym, jak ważna jest szkoła.

Dlaczego warto?
3 główne punkty

Studniówka Maturalna - korepetycje LIVE matura 2024

Korepetycje, a nie kurs

Nie uczysz się samodzielnie, tylko z doświadczoną osobą prowadzącą Cię krok po kroku przez zagadnienia maturalne.

Studniówka Maturalna - korepetycje LIVE matura 2024

Limitowane, zamknięte grupy

Miejsca na zajęciach są ograniczone — nie sprzedajemy zajęć masowo, bo zależy nam na Twojej interakcji z nauczycielami.

Studniówka Maturalna - grupowe korepetycje do matury

Powtarzasz to, co niezbędne

Nie marnujesz czasu na poszukiwanie odpowiednich informacji i selekcję materiału — spokojnie powtarzasz do matury.

Co mówią uczestnicy lekcji?

DOŁĄCZ DO NAS JUŻ TERAZ! Wybierz dopasowany pakiet

NAJBLIŻSZE ZAJĘCIA LIVE JUŻ ZA:
DNI
GODZINY
MINUTY
SEKUNDY

Blik, karta, przelewy

Miesięczne raty 0%

Odroczona płatność

Czym to się różni od innych kursów?

Przede wszystkim tym, że to nie kurs. Nie bazujemy na nagranych materiałach, sprzedawanych masowo. Spotykamy się na żywo, z możliwością nawiązania interakcji i zadawania pytań. Tempo zajęć jest dostosowane do grupy, a ilość miejsc jest ograniczona.

Dlaczego to tyle kosztuje?

Liczba miejsc w grupach jest ograniczona, tak by zajęcia dawały maksymalną wartość. Cena w przeliczeniu za godzinę lekcyjną jest kilkukrotnie niższa niż standardowe korepetycje. W razie potrzeby możesz skorzystać z płatności w kilku ratach.

Co jeśli mi się nie spodoba?

Nic nie szkodzi, rozumiemy! Nasza opinia 5.0 to nie tylko zadowoleni uczniowie i uczennice, ale też zasługa podejścia do klientów(ek). Jeśli uznasz, że nie spełniamy Twoich oczekiwań — daj nam znać po pierwszym tygodniu, a my zwrócimy wszystkie środki, od ręki.

Poznaj pozostałych nauczycieli

Egzaminatorzy CKE, finaliści konkursu Nauczyciel Roku, laureaci nagród, doświadczone osoby nauczycielskie. Przede wszystkim – ludzie pełni pasji do przekazywania wiedzy, w efektywny sposób.

Zobacz przykładowe lekcje z innych przedmiotów

Zależy nam na Twoim zadowoleniu, dlatego umożliwiamy przetestowanie naszych zajęć przed zapisaniem się do zamkniętej grupy. Wybierz z listy interesujący Cię przedmiot i zobacz jak prowadzona jest lekcja! 

Pełny harmonogram zajęć

Zajęcia odbywają się zgodnie z poniższym harmonogramem. Każde spotkanie trwa 90 minut i jest nagrywane. Po wykupieniu pakietu linki do lekcji znajdziesz na swoim koncie, na platformie.

Poznaj opinie zeszłorocznych maturzystów(ek)

Średnia ocen w Google: 5.0 ⭐⭐⭐⭐⭐

Partnerzy:

Najczęściej zadawane pytania

Jako powtórzenie – w zupełności TAK. Ułożyliśmy harmonogramy nauki w taki sposób, aby w ciągu 14 spotkań przerobić wszystkie najpopularniejsze rodzaje zadań, a przy tym przypomnieć najważniejsze zagadnienia teoretyczne.

Nasze korepetycje to kompleksowe powtórzenie wszystkiego, co jest niezbędne na maturze. Będziemy dla Ciebie wsparciem, drogowskazem i najlepszym źródłem informacji o maturze, ale nie damy Ci drogi na skróty, dlatego pamiętaj że wciąż konieczna jest Twoja samodzielna praca i rozwiązywanie zadań.

Tak, liczba miejsc na zajęciach jest ograniczona.

Naszą nadrzędną wartością jest tworzenie interaktywnych zajęć i budowanie relacji pomiędzy prowadzącymi, a uczniami/uczennicami, dlatego dbamy o to, aby liczba osób w grupie pozwalała na bieżącą interakcję.

Zapisując się do Studniówki Maturalnej otrzymujesz dostęp do lekcji i materiałów do końca maja 2024. 

Możesz śmiało korzystać ze wszystkich korepetycji LIVE, nagrań, materiałów,  w ramach wykupionych przedmiotów.

Tak. Niezależnie od wybranego pakietu zajęcia grupowe są prowadzone w czasie rzeczywistym, w formie online. Nie korzystamy z gotowych, nagranych wcześniej kursów, ponieważ wierzymy że bieżąca interakcja i odpowiedzi na Wasze pytania to najlepszy sposób na naukę.

Nie. Podczas zajęć grupowych nie masz dostępu do mikrofonu ani kamerki. Uczniowie i uczennice komunikują się za pomocą czatu – szczególnie ważna jest dla nas aktywność. Wierzymy, że poprzez interakcję Wasza nauka będzie bardziej efektywna.

Tak. Po każdych zajęciach grupowych na swoim koncie znajdziesz nagranie lekcji, które możesz odtworzyć w dowolnym momencie. Dzięki temu, możesz powtarzać zagadnienia lub nadrabiać je w razie nieobecności.

Po wykupieniu dostępu otrzymasz własne konto na naszej platformie. Zalogujesz się przechodząc do zakładki Moje konto.

Na swoim koncie zobaczysz odpowiednie foldery, dotyczące poszczególnych przedmiotów. W każdym folderze znajdziesz bezpośrednie linki do zajęć, materiały oraz później – nagrania lekcji.

Jeżeli wykupisz dostęp do Studniówki Maturalnej, po każdych zakończonych zajęciach LIVE otrzymasz nagranie ze spotkania. Zapis korepetycji online znajdziesz w zakładce “Moje konto”. 

Nie, w tym roku ogłosiliśmy już wszystkie przedmioty. 

Nauczysz się z nami do 3 przedmiotów podstawowych: język polski, matematyka, język angielski,

oraz do 6 przedmiotów rozszerzonych: język polski, matematyka, język angielski, biologia, geografia, fizyka.

Nie, wszystkie materiały, które publikujemy i udostępniamy podczas korepetycji online są zgodne z wymaganiami do matury 2024, w formule 2023. 

Na zajęciach omówimy i powtórzymy wszystko w pigułce, żebyście nie musieli już nigdy martwić się o pewniaki. Oczywiście powiemy również co naszym zdaniem powinno się pojawić, jakie typy zadań występują zawsze i na co warto zwrócić szczególną uwagę. 

Ale wiecie jak działają pewniaki tak w rzeczywistości? To nie są konkretne zadania, a jedynie zagadnienia, które są tak podstawowe, że pojawiają się zawsze. Żadna firma nie “odkrywa Ameryki” i nie ma mocy przewidywania przyszłości.

Nie powiemy Wam jakie dokładnie zadanie / polecenie pojawi się w tegorocznym arkuszu – to nierealne. Sprawimy, że nie będzie Wam to potrzebne. Uczymy tego jak się uczyć, jak łączyć wątki i zapamiętywać poprzez metafory. Zdacie na świetne wyniki, bez kombinowania.

Nic nie szkodzi, rozumiemy i nie obrażamy się! Nasza opinia 5.0 to nie tylko zadowoleni uczniowie i uczennice, ale też zasługa podejścia do klientów(ek). Jeśli uznasz, że nie spełniamy Twoich oczekiwań — daj nam znać po pierwszym tygodniu, a my zwrócimy wszystkie środki, od ręki.

Masz dodatkowe pytania?
Napisz śmiało!

Dołącz do osób, które zdały maturę ze Studniówką Maturalną

Napisz jak możemy Ci pomóc 📩